Z ostatniej chwili

Na co należy zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na rynku wtórnym.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania na rynku wtórnym, powinniśmy zdawać sobie sprawę nad tym, że jest to jeden z największych wydatków, jakie czekają nas w naszym życiu. Wydatków, które często finansujemy z kredytów bankowych, przez co zadłużeni jesteśmy na większość życia. Warto więc wybrać najlepszą z dostępnych ofert na rynku nieruchomości.

W internecie możemy znaleźć wiele poradników na temat zakupu mieszkania, na co powinniśmy zwrócić uwagę, a co powinno dać nam do myślenia. Większość sprzedawców mieszkań, jeżeli wskażemy im usterkę, w oglądamy przez nas lokalu, to albo zmniejszy cenę, albo naprawi ją na własny koszt. Jest to ogólnie przyjęta zasada, ale są też mniej uczciwi sprzedawcy, którzy będą starali się zatuszować wszystkie wady i usterki w nieruchomości.

Pierwszą sprawą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to stan klatki schodowej. Może ona nam wiele powiedzieć o mieszkańcach danego bloku oraz o poziomie i kulturze naszych przyszłych sąsiadów. Im bardziej zaniedbana i zniszczona klatka, tym większa szansa, że za sąsiadów będziemy mieli dosyć imprezowych ludzi, którzy będą stwarzali problemy i zakłócali ciszę nocną.

Po wejściu do mieszkania warto przyjrzeć się podłodze. Jeżeli są na niej panele, to powinny być dobrze ułożone, nie przesuwać się ani nie trzeszczeć podczas normalnego użytkowania podłogi. Dobrze jest, jeżeli są one zadbane i odpowiednio zakonserwowane lub zabezpieczone. Kolejną sprawą są instalacje elektryczne. Możemy przejść się po pokojach i włączyć lub wyłączyć światło. Sprawdzić stan gniazdek, czy posiadają uziemienie itp. Jest to typowa rutynowa kontrola, którą powinniśmy przeprowadzić zawsze przy oględzinach mieszkania.

Bardzo ważnym elementem, który może w późniejszym czasie przysporzyć nam kłopotów jest instalacji wodno kanalizacyjna. Jeżeli wystąpi jakaś awaria podczas naszej nieobecności, to powinniśmy się liczyć z dużymi kosztami jej usunięcia oraz z remontem zalanego mieszkania, oraz odszkodowaniami dla sąsiadów. Możemy też sprawdzić stan okien, czy są szczelne i nie przeciekają.

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.