Z ostatniej chwili

Czy łatwo jest znaleźć gotowe mieszkanie na rynku deweloperskim?

Poszukując idealnego dla siebie mieszkania, zapewne przeglądasz wiele ofert i ogłoszeń. Żadna jednak nie spełniła Twoich oczekiwań z jednego prostego powodu – potrzebujesz dobrego i nowoczesnego mieszkania w świetnej lokalizacji i co najważniejsze – nowego.

Rynek mieszkań deweloperskich rządzi się swoimi prawami i nie mamy na niego wielkiego wpływu. Jego zdecydowanym plusem jest to, że dostajemy mieszkanie nowe, a wszelkie instalacje nie powinny wymagać żadnych nakładów pieniężnych. Dodatkowo w nowych budynkach często zakładane są ekologiczne i wydajne instalacje fotowoltaiczne.

Większość deweloperów decyduje się na inwestycję i nawet przed jej rozpoczęciem stara się sprzedać mieszkania w niej wykonane. Pomaga to deweloperowi w zmniejszeniu wkładu własnego w daną budowę oraz załatwia sprawę zbytu mieszkań, gdyż nieużywane i niesprzedane mieszkanie generuje tylko i wyłącznie koszty.

Jak dowodzą badania rynku, gotowe nowe mieszkania w stanie pod klucz stanowią bardzo mała część rynku. Najwięcej mieszkań nowych na rynku nieruchomości, bo aż 22% stanowią nowe mieszkania w Poznaniu. Nie od dziś wiadomo, że stolica Wielkopolski jest bardzo prężnie rozwijającym się miastem.

Na drugim miejscu pod względem udziału nowych mieszkań w ogólnym rynku nieruchomości jest Wrocław z wynikiem 19,3%. Wrocław jest tym miastem, które utrzymuje w miarę stabilny wzrost liczby nowych inwestycji w nieruchomości już od kilku lat.

Na kolejnych miejscach z wynikiem 18,8% znalazł się Kraków a na czwartym miejscu z wynikiem 15% Gdańsk. To są cztery miasta z największą liczbą inwestycji oraz oferujące największą ilość nowych gotowych do zamieszkania nieruchomości. Nasza stolica kraju znacznie zostaje w tyle pod tym względem i z wynikiem 11,8% uplasowała się na piątym miejscu.

Jak pokazują powyższe wyniki, w zachodniej części kraju, nie będziemy mieli znacznych problemów ze znalezieniem wolnych mieszkań w ukończonych inwestycjach.

Warto jednak zastanowić się nad zakupem mieszkania z rynku wtórnego, gdyż są one o wiele bardziej atrakcyjnie usytuowane. Bez problemu możemy znaleźć mieszkanie w ścisłym centrum, ale w starym budownictwie za całkiem przyzwoite pieniądze. Jeżeli nie przeszkadza nam to, to jest to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich poszukujących gotowych do zamieszkania nieruchomości.

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.