Z ostatniej chwili

Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Zakup mieszkania lub domu jest jedną z najpoważniejszych inwestycji, jakie dokonujemy w naszym życiu. Wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych jest na tyle duży, że nie każdego stać na zapłacenie z własnych oszczędności za zakup nieruchomości. Coraz więcej osób posiłkuje się kredytami zaciąganymi nawet na ponad 20 lat w popularnych bankach. Nie każdy jednak taki kredyt może dostać.

Aby uzyskać kredyt na zakup nieruchomości, powinniśmy spełnić kilka ważnych warunków i wypełnić bardzo dużą liczbę dokumentów. Po pierwsze powinniśmy posiadać bardzo dobrą historię kredytową. Jeżeli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatami rat pożyczek, to jest to sygnał dla banku, że takie problemy mogą się pojawić ponownie i bank może odmówić nam udzielenia takiego kredytu hipotecznego. Banki są instytucjami, które mają przynosić zyski, więc nikogo nie dziwi, że pieniądze chcą pożyczać tylko wypłacalnym osobom, które będą w stanie na czas spłacać swoje zobowiązania względem banku.

Kolejnym ważnym warunkiem, jaki ma wpływ na otrzymanie kredytu hipotecznego, jest dobrze płatna oraz stała praca. Tylko posiadając stabilne i stałe źródło dochodu, będziemy w stanie sumiennie i na czas spłacać raty naszego kredytu. Banki od lat działają w tej branży i wiedzą, że osobom o niepewnej przyszłości finansowej lepiej nie udzielać pożyczek długoterminowych.

Ze spraw, które mogą znacząco podnieść nasze szanse na otrzymanie kredytu, jest posiadanie majątku oraz np. nieruchomości w postaci działki budowlanej. Banki bardzo chętnie udzielają pożyczek właśnie pod zastaw działek lub działka, na której chcemy wybudować dom w kredycie, będzie stanowiła część zastawu – resztą będzie nowo wybudowany dom. Powinniśmy jednak pamiętać, że w przypadku braku spłat kredytu komornik sądowy odbierze nam całość majątku i przekaże go do licytacji. W takich wypadkach często nasz majątek nie będzie w stanie pokryć całego zadłużenia wobec banku. Powinniśmy więc kilka razy zastanowić się przed zaciągnięciem tak dużego zobowiązania, gdyż nikt z nas nie wie co może mu się przytrafić za pięć czy dziesięć lat i czy będziemy w stanie nadal spłacać raty.

 

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.