Z ostatniej chwili

Skąd biorą się tak duże wymagania właścicieli mieszkań wobec najemców?

Zakup oraz późniejsze wynajmowanie mieszkań to jeden z bardziej popularnych biznesów, który nie wymaga znajomości prawa czy też stałych inwestycji w rozwój firmy. Wystarczy, że posiadamy znaczne oszczędności, które wykorzystamy do zakupu mieszkania w dosyć dobrej lokalizacji i to wystarczy do prowadzenia tego biznesu. Teraz wystarczy w zależności od tego, komu zdecydujemy się wynajmować lokal umeblować lub też niemieszkanie i znaleźć najemcę. Jednak właściciele mieszkań są ostatnio dosyć wybredni, jeżeli chodzi o wybór swoich klientów.

Spowodowane jest to zazwyczaj złymi doświadczeniami z przeszłości w tym biznesie. Wiele słyszy się o studentach, którzy zdemolowali wynajmowane przez siebie mieszkanie i uciekli nie regulując zaległego czynszu, lub o najemcach, którzy byli obcokrajowcami i prowadzili lewe interesy w naszym mieszkaniu.

Nie dziwią więc nikogo ogłoszenia wynajmu nieruchomości, w których możemy przeczytać, że wynajmujący nie zezwala na wprowadzanie do mieszkania zwierząt, nie godzi się na dzieci w mieszkaniu czy nie wynajmuje osobom palącym, bądź studentom. Z obawy przed zniszczeniem jego inwestycji, jaką jest mieszkanie wolą dmuchać na zimne i wynajmować je spokojnym osobom, które mają stałą pracę i przez większość dnia będą poza domem a jedynie wieczorem oraz na weekend są w domu. W pewnym sensie nie ma się co dziwić właścicielowi nieruchomości. Wyłożył niemałą gotówkę na zakup mieszkania, więc teraz chce, aby cały interes kręcił się bez nieprzyjemnych sytuacji i nieoczekiwanych zniszczeń w jego nieruchomości.

Z doświadczenia wiem, że najbardziej mile widziane są pary z dzieckiem, które posiadają stałe źródło dochodu. Taki wynajmujący jest spokojnym i dbającym o lokal klientem, który z dużym prawdopodobieństwem będzie wynajmował nasze mieszkanie przez dłuższy okres. Oczywiście możemy też spotkać ogłoszenia, w których kategorycznie zabrania się dzieci w lokalu. Jest to trochę dziwna sytuacja, jednak należy uszanować zdanie właściciela i jeżeli nie odpowiadają nam warunki szukać innego mieszkania.

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.