Z ostatniej chwili

Co należy sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Zakup mieszkania jest jednym z największych wydatków, jakie poniesiemy w naszym dorosłym życiu. Warto więc przygotować się do tego zadania w sposób merytoryczny. W różnych portalach poświęconych nieruchomościom oraz budownictwu znaleźć możemy porady jak przygotować się do zakupu mieszkania, oraz co powinniśmy sprawdzić, oglądając nasze przyszłe mieszkanie. Szczególnie tyczy się to mieszkań z rynku wtórnego, które mogą mieć wady i awarie powstałe w wyniku wieloletniego użytkowania.

Wybierając się na oględziny mieszkania, powinniśmy liczyć na najgorsze. Nie możemy nastawiać się bardzo pozytywnie i bezkrytycznie patrzeć na mieszkanie tylko z tego powodu, że znajduje się ono w idealnej okolicy. Przez takie podejście możemy utopić znaczne sumy pieniędzy w remonty i naprawy, które będziemy musieli wykonać.

Każda awaria i usterka w mieszkaniu powinna wpływać na obniżenie ceny. Jeżeli sprzedawca nie zgadza się na to, możemy poprosić go o jej usunięcie. Jeżeli nadal nie zgadza się, powinniśmy dać sobie spokój i szukać innego mieszkania.

Podstawową rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest stan instalacji elektrycznej oraz wodnej i kanalizacyjnej. Szczególnie te dwie ostatnie mogą nas sporo kosztować, jeżeli dojdzie do zalania i kompleksowego remontu naszego mieszkania oraz mieszkań sąsiadów, którym zalaliśmy sufity. W przypadku instalacji elektrycznej, może drobne naprawy nie są kosztowne, jednak warto skontaktować się ze sprawdzonym elektrykiem, który pomoże nam w razie awarii. Dlatego warto skorzystać z usług elektryka w Krakowie.

Następnym ważnym miejscem, w którym mogą pojawiać się usterki, jest podłoga. Jeżeli znajdują się na niej panele, należy dokładnie sprawdzić, czy nie trzeszczą oraz, czy wszystkie są na właściwym miejscu. Ważnym atutem mieszkania z rynku wtórnego będą też stosunkowo nowe okna plastikowe. Jeżeli w mieszkaniu są okna stare i drewniane, to powinniśmy liczyć się z dużą stratą ciepła oraz późniejszą wymianą okien na bardziej nowoczesne. To są dodatkowe koszty i należy je wziąć pod uwagę, kupując mieszkanie z drugiej ręki. Dużo mniejszym problemem jest zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Tam kupujemy nowe mieszkanie z gwarancją i bezpłatną naprawą powstałych podczas kilku pierwszych lat użytkowania awarii.

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.