Z ostatniej chwili

W jaki sposób powinniśmy odbierać nowe mieszkanie?

Jeżeli jesteśmy w pełni zdecydowani na zakup nowego mieszkania, to powinniśmy zrobić to niezwykle rozważnie i zgodnie ze wszelkimi zasadami, jakie powinniśmy spełnić, decydując się na tą największą w naszym życiu inwestycję. Szczególnie jeżeli mieszkanie kupujemy w kredycie hipotecznym i zadłużamy się na kolejne 20 i więcej lat powinniśmy bacznie sprawdzić nową nieruchomość przed końcowym podpisaniem protokołu odbioru.

Robiąc dowolne zakupy, zazwyczaj oglądamy towar. Kupując telewizor, sprawdzamy, czy nie ma błędnych pikseli, a zakupując samochód oglądamy, czy nie jest obity, czy porysowany. Podobnie powinno być z nowym mieszkaniem. Nie możemy zdawać się na ślepy traf i podpisywać i brać wszystko, co daje nam deweloper. Powinniśmy być świadomi naszych praw oraz tego, do czego zobowiązany jest deweloper w podpisanej z nami umowie.

Mieszkanie z rynku pierwotnego, pomimo że jest nowe, także może mieć wady, które powinniśmy wyłapać i zobligować dewelopera do ich usunięcia. Podstawowym problemem, z jakim najczęściej spotykamy się w nowych domach deweloperskich, są wszelkiego rodzaju niedoróbki. Deweloper, aby przyspieszyć pracę, często oszczędza na materiałach i wykończeniu a my nie powinniśmy tego przyjmować jako dobrze wykonanej pracy.

Bardzo częstym problemem w nowych domach jest źle położona podłoga. Panele na niej mogą skrzypieć lub trzeszczeć – nie jest to do przyjęcia. Ważną sprawą są też wszystkie instalacje w naszym przyszłym mieszkaniu. Nie mogą być położone w sposób nieprawidłowy. Jeżeli znajdziemy coś, co budzi naszą wątpliwość, poinformujmy o tym dewelopera.

Doskonałym rozwiązaniem wydaje się wynajęcie profesjonalnego rzeczoznawcy, który ma doświadczenie w tego typu sprawach. Za całkiem niewielkie pieniądze uda się on z nami na odbiór inwestycji i sprawdzi, czy wszystko jest zgodne z planem i zasadami budowy. Jeżeli cokolwiek wzbudzi jego wątpliwości, pomoże nam w załatwieniu odszkodowania lub naprawy usterek przez dewelopera. Nie dajmy się oszukać i sprawdzajmy dokładnie każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu.

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.