Z ostatniej chwili

Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?

Decyzja o zakupie własnego mieszkania jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w naszym życiu. Jest to na tyle duży wydatek, że wielu z nas nie stać na wyłożenie takiej kwoty z własnej kieszeni więc musimy posiłkować się kredytami bankowymi. Warto więc przemyśleć wszystkie za i przeciw tak poważnej inwestycji.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup mamy dwie możliwości. Możemy szukać mieszkania na własną rękę w portalach ogłoszeniowych lub zgłosić się do biura nieruchomości, któremu zostawiamy wszelkie namiary na nas oraz wymagania, jakie stawiamy naszemu nowemu mieszkaniu. Ogromną zaletą zakupu mieszkania przez biuro nieruchomości jest fakt, że wszystkie formalności załatwiane są za nas. My wystarczy, że udamy się na proponowane przez biuro lokalizacje w celu oględzin naszej potencjalnie przyszłej nieruchomości.

Coraz więcej jednak osób stara się na własną rękę szukać mieszkania dla siebie. Spowodowane jest to też faktem, że bardzo wiele osób sprzedaje mieszkania bezpośrednio, omijając formalności i zlecanie tego zadania biurom pośrednictwa handlu nieruchomościami. Takie rozwiązanie ma też swoje plusy. Spotkanie ze sprzedawcą możemy o wiele szybciej zaaranżować, gdyż wymiana informacji jest bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi stronami. W taki sposób znacznie łatwiej możemy się dogadać co do ceny i warunków, na jakich zakupimy nieruchomość.

To, jaką formę zakupu wybierzemy, w ogromnej mierze zależy od naszych prywatnych możliwości nie tyle finansowych ile czasowych. Jeżeli mamy dosyć odpowiedzialną pracę, to nie będziemy mieli czasu na jeżdżenie i szukanie odpowiedniej dla nas oferty i zlecimy to zadanie w biurze nieruchomości. Oni za nas załatwią to, a my wystarczy, że udamy się i sprawdzimy, czy któreś z kilku mieszkań, które dla nas wybrał przedstawiciel, odpowiadają naszym wymaganiom, czy oczekujemy czegoś lepszego lub innego. Tę decyzję warto dokładnie przemyśleć, gdyż w wielu przypadkach biura pośrednictwa pobierają całkiem pokaźne prowizje za znalezienie interesującej nas nieruchomości.

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.