Z ostatniej chwili

Jak powinien wyglądać idealny najemca?

Zakup mieszkania pod wynajem jest bardzo opłacalnym biznesem. Jeżeli mamy spore oszczędności, to powinniśmy się bardziej zainteresować lokowaniem w ten sposób gotówki. Do kosztów, jakie należy ponieść na samym początku naszej przygody z wynajmem mieszkań, należy doliczyć też dokładny remont nowej nieruchomości oraz urządzenie jej w niezbędne meble, oraz sprzęt AGD, oraz RTV. Bez poniesienia wydatków na urządzenie mieszkania nie możemy nawet myśleć o opłacalności tego przedsięwzięcia. Są jeszcze inne ważne czynniki, jakie wpływają na opłacalność tego biznesu.

Jeżeli mamy już ładne, wyremontowane i urządzone mieszkanie to powinniśmy zająć się znalezieniem odpowiedniego lokatora dla naszej nieruchomości. Z doświadczenia wielu osób zajmujących się tą tematyką wiadomo, że idealnym najemcą jest osoba, która płaci w terminie, będzie dbała o naszą nieruchomość oraz jest szansa, że podpisze z nami umowę wynajmu na okres dłuższy niż tylko kilka miesięcy.

Najbardziej opłacalnym wynajmującym będzie więc osoba pracująca, niepaląca, która w dłuższej perspektywie czasu ma aspiracje na rozwój swojej kariery zawodowej. Taki człowiek będzie naszym klientem przez długi okres i nie sprawi problemów nam oraz sąsiadom.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wynajęcie mieszkania parze z dzieckiem. Dzięki temu mamy duże szanse na to, że będą naszymi klientami przez kilka najbliższych lat. Oczywiście, jeżeli jest dziecko, to powinniśmy liczyć się z drobnymi uszkodzeniami w postaci pomalowanych ścian, czy innych małych usterkach. Wszystko jednak możemy załatwić dobrze przygotowaną umową najmu, w którym zawrzemy, że wszystkie szkody powstałe w wyniku niezgodnego z umową wykorzystywania mieszkania naprawia osoba wynajmująca. Pozwoli nam to na bezproblemowe wynajmowanie naszej nieruchomości przez długi okres bez obaw, że zastaniemy mieszkanie po kilku latach w kompletnej ruinie.

Oczywiście znalezienie idealnego najemcy nie jest takie proste jak może się wydawać. W dłuższej perspektywie czasu każdy może mieć problemy finansowe lub osobiste, które przełożą się na terminowość opłat.

 

O nas

logo-footer

U nas dowiesz się wszystkiego na temat kupna oraz sprzedaży mieszkania. Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości czy  też nie. Zapraszamy do czytania.

Usługi wykończeniowe i remontowe Kraków

Krzesła do kuchni

Często czytane

Mieszkanie dla studenta.
Czy opłaca się kupować mieszkanie poprzez biuro nieruchomości?
Jak ułatwić sobie pozyskanie kredytu hipotecznego?

Świeże newsy branżowe

Podsumowanie roku 2015 na rynku nieruchomości.
Jak Polacy mieszkają?
Jakie dokumenty są najważniejsze podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości?
© Copyright Homesales. All Rights Reserved.